Hufiec "Biebrzański" ZHP w Grajewie
» Strona główna   » Organizacja   » RPH  

Zaproszenie

O wiele łatwiej i przyjemniej jest pracować
z kimś, kogo się zna, do kogo ma się zaufanie,
pomóc komuś, kogo się lubi. Poszerzajmy więc
krąg ludzi zaprzyjaźnionych - i nam, i im będzie
łatwiej żyć...
hm. Stefan MirowskiDzisiejsze zuchy, harcerze, harcerze starsi czy wędrownicy to w niedalekiej przyszłości dorośli mieszkańcy naszego miasta i powiatu. Ich przyszłość związana jest z ... przeszłością, w myśl powiedzenia "Czym skorupka za młodu nasiąknie..." Pomoc Państwa dziś, to inwestycja na przyszłość!!!
Harcerstwo służy dobru społecznemu, pomaga, kształci, a przede wszystkim wychowuje! Wychowanie to żmudny proces przemian, który charakteryzuje się konkretnymi potrzebami. Harcerstwo skuteczniej pełni swą misję i przeciwdziała patologiom społecznym, gdy oprócz ideałów harcerskich może zaoferować możliwość zaspokajania swoich potrzeb tj. "własny kąt", poczucie przynależności i akceptacji do grupy szanowanej w społeczeństwie, komfort psychiczny (bezpieczeństwo) oraz całą paletę możliwości poznawczych przez uczestnictwo w wartościowych i pożytecznych przedsięwzięciach, których efekty docenią, gdy będą widoczne...
Dla wszystkich chcących "inwestować" w przyszłość proponujemy Działalność w Ruchu Przyjaciół Harcerstwa, którego celem jest pomoc w realizacji naszej misji.

phm. Tomasz Dudziński
Komendant HufcaPatrz także: