"Jeden Świat - Jedno Przyrzeczenie"

Jeden Świat - Jedno Przyrzeczenie

Czy wiesz, co wydarzy się 1 sierpnia 2007 r. o świcie? Czy wiesz, że tego dnia o wschodzie słońca, wszyscy skauci na całym świecie będą odnawiali swoje przyrzeczenie? Na całej ziemi, we wszystkich językach! Czy wiesz, że to będzie kulminacyjny dzień dwuletnich obchodów stulecia skautingu? Nawet jeżeli wcześniej nie wiedziałeś – dziś już wiesz!

I etap
sierpień 2005 – październik 2006

W tym etapie gromady, drużyny oraz zespoły instruktorskie decydują o przystąpieniu do propozycji programowej. Zamieszczają swoją wizytówkę na stronie www.js-jp.zhp.pl, wykonują zadanie z wybranego obszaru (Jedność. Świat, Przyrzeczenie), zakupują plakietki 100 – lecia dla wszystkich członków gromady, drużyny czy zespołu.
Dokumentację z wykonanego zadania zamieszczają w swojej wizytówce na stronie www.js-jp.zhp.pl

1. wejdźcie na stronę www.js-jp.zhp.pl
Zalogujcie się, czyli stwórzcie wizytówkę swojej drużyny, gromady, komendy lub innego zespołu harcerskiego na stronie www.js-jp.zhp.pl. Czynność ta wymaga akceptacji umowy, zamieszczonej również na stronie www.js-jp.zhp.pl:
● wykonanie przynajmniej jednego zadania z dowolnego obszaru propozycji programowej w ramach jej pierwszego etapu;
● zamieszczenia dokumentacji z wykonanego zadania w wersji elektronicznej w swojej wizytówce;
● członkowie drużyn (innego zespołu) będą nosili na mundurze plakietkę 100 – lecia;
● należy systematycznie odwiedzać serwis www.js-jp.zhp.plw poszukiwaniu nowości na temat propozycji.
2. Opracujcie zadanie, które zrealizujecie, w ramach któregoś z trzech obszarów (Jedność,Świat lub Przyrzeczenie). Jeżeli nie macie pomysłu, poszukajcie inspiracji w dziale materiały i pomysły. Pamiętajcie, aby wasze zadanie było zgodne z celami propozycji.
3. Materiały z realizacji waszego zadania zamieszczajcie w swoich wizytówkach razem ze zdjęciem druzyny w mundurach z przyszytymi plakietkami. Najciekawsze propozycjie przedstawimy w dziale „Materiały i pomysły” oraz opublikujemy na łamach „Czuwaj” i wirtualnej prasy harcerskiej.
4. Po pozytywnej weryfikacji waszego materiału możecie przystąpić do drugiego etapu propozycji. Od września 2006 r. Na stronie www pojawi się lista środowisk, które zostały zakwalifikowane. Możecie wykonać większą liczbę zadań. Każdy następny materiał prześlijcie do nas. Zapełniajcie w ten sposób bazę pomysłów, która może inspirować kolejne środowiska do ciekawego realizowania zadań. Dzięki temu przygotowania do obchodów 100 – lecia skautingu stają się jeszcze ciekawsze. Zaproście do realizacji propozycji innych – zaprzyjaźnione drużyny, zespoły, których członkami jesteście, waszą komendę hufca i chorągwi.

II etap
1 listopad 2006 – 30 czerwca 2007

Drugi etap polega na wykonaniu zadania mistrzowskiego w połączonych obszarach. Mogą do niego przystąpić wszystkie środowiska, które wykonały zadania pierwszego etapu, czyli: noszą plakietkę 100 – lecia, mają swoją wizytówkę na stronie www.js-jp.zhp.pl, wykonały zadanie i zamieściły jego opis w wizytówce. Na tym etapie każda drużyna może przystąpić do zdobywania tytułu „Drużyna na 100 – lecie”.