Rywalizacja drużyn w ramach propozycji programowej Chcę wiedzieć... - etap styczniowy

Zachęcamy do podjęcia się realizacji styczniowych konkursów propozycji programowej "Chcę wiedzieć więcej niż wiem, umieć więcej niż umiem".

Konkurs zespołowy:
Konkurs dla zuchów i harcerzy:

Przed nami karnawał, czyli okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Przyłączcie się gromadą lub drużyną do wspólnej zabawy karnawałowej. Podczas zbiórek wykonajcie samodzielnie maski i stroje karnawałowe według własnego pomysłu np.: maski zwierząt, postaci z bajek, nosy, oczy czy kukły korowodowe, które na siebie założycie. Możecie również wystawić teatr noworoczny z pacynkami wykonanymi z tektury, szarpanego papieru czy teatr cieni z kukiełkami na patykach. Pamiętajcie o wykonaniu odpowiedniej sceny z tłem, na której wystawicie swoją sztukę. Relacje z wykonania zadania prześlijcie na adres biuro.program@zhp.pl do 1 lutego 2014 roku.

Dla harcerzy starszych, wędrowników i zespołów instruktorskich:

Wykonajcie podczas zbiórki lub samodzielnie w domu miniaturę jednej z najbardziej znanych budowli architektonicznych na Świecie. Swoje miniatury wykonajcie z kartonów, styropianu, arkuszy piankowych, papieru, butelek plastikowych
czy balonów, umiejętnie połączonych ze sobą. Pamiętajcie aby Wasze budowle zachowały szczegóły charakterystyczne dla tych budowli w rzeczywistości. Wykonane przez Was miniatury niech nie przekroczą 2 metrów wysokości. Relacje
z wykonania zadania wraz z opisem prezentowanej budowli prześlijcie na adres biuro.program@zhp.pl do 1 lutego 2014 roku. Chętni mogą przesłać również swoje miniatury do Głównej Kwatery ZHP.